Podpredsednica Ženske zveze Mojca Sojar na kongresu MSi

mojca sojarV soboto in nedeljo, 12. in 13. marca 2016, je Mlada Slovenija na Ptuju pripravila svoj že 16. kongres. Na začetku je zbrane mlade pozdravil in nagovoril predsednik Federico Viktor Potočnik. Svojim mladim strankarskim kolegom je govoril s preprostimi besedami, ki pa so, postavljene kot so bile, izzvenele v bogat govor. Naredile so močan vtis in bile velika spodbuda za vsakogar, ki jih je hotel tako razumeti. Z njih je bilo slišati odprtost misli drugih dežel, združenih z ljubeznijo do domovine. Na kongres je bila vabljena tudi predstavnica Ženske zveze in tokrat je imela kratek nagovor za mlade podpredsednica, Mojca Sojar.
Ob poslušanju poročil o delovanju Mlade Slovenije v preteklem letu, ogledu simpatičnega kratkega filma, ki je pokazal, kje vse so bili, s kom so se družili in kaj naredili. Čutilo se je, da bo kongres prinesel veliko novih idej, pobud in načrtov za njihovo svežo politiko, kot imajo zapisano v novi zunanji podobi.